loading
sortiment
košík

Uživatel: nepřihlášen (přihlásit)

Upozorňujeme na slevy u pánského a dámského spodního prádla!

Platí do vyprodání zásob.

Proč stříbro?

 

Plísně a různé jiné nežádoucí mikroorganismy provázely člověka od pradávna. V současnosti, kdy dochází k neustálému zamořování životního prostředí různými toxickými látkami, se začíná zřetelně projevovat skutečnost, že imunita lidí vystavených vysokému životnímu tempu se i vlivem těchto faktorů výrazně snižuje, což dokazuje také jejich zdravotní stav. Přibývá různých druhů alergií a ekzémů, a to nejen u dětí, ale i u dospělých. Stejně tak prudce roste mikrobiální zamoření, hlavně v prostředí s vysokou hustotou migrujícího obyvatelstva. Moderní domácnosti se vzduchotěsně uzavírají, aby šetřily teplem, a zapomíná se na větrání. Výsledkem většinou bývají plísně na stěnách, které zase vypouštějí spory do ovzduší a ty zhoubně působí na respirační soustavu člověka a napadají i pokožku a sliznice. Následně se musejí používat různé chemické dezinfekční přípravky, které mají negativní vliv na zdraví člověka.

Možnost, jak uniknout z tohoto začarovaného kruhu, je využití přirozených vlastností některých kovů, které byly známé už našim předkům, např. stříbra. Tento postup nám nabízí sama příroda. Stříbro se kdysi užívalo jako prvotní medikace k léčbě přenosných chorob. Pak se na trhu objevily sulfonamidy a posléze antibiotika. Zatímco tradiční antibiotikum eliminuje asi 6–7 škodlivých bakterií, stříbro ničí více než 650 choroboplodných bakterií, virů, mykóz a plísní. Využitím antibakteriálních vlastností stříbra se dá v řadě případů vyhnout používání uměle vytvořených insekticidů a biocidů, jejichž složky jsou mnohdy v přírodě těžce odbouratelné nebo mají různé vedlejší účinky.

V rámci trendu ochrany životního prostředí se naše společnost výhradně zaměřuje na výrobu produktů obsahujících aktivní stříbro.